Sağlık Bakım Teknisyenliği

Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Sağlık Bakım Teknisyenliği Bölümü'nde eğitimlerini başarıyla tamamlamış öğrencilerimizin alanları ile ilgili rahatlıkla iş bulabilmektedirler.

Sağlık Bakım Teknisyenliği

Sağlık Bakım Teknisyenliği Bölümü

Sağlık Bakım Teknisyenliği bölümümüzde; hemşire ve en az tekniker düzeyindeki sağlık meslek mensuplarının nezaretinde yardımcı olarak çalışan; ayrıca hastaların günlük yaşam aktivitelerinin yerine getirilmesi, beslenme programının uygulanması, kişisel bakım ve temizliği ile sağlık hizmetlerine ulaşımında yardımcı olan ve refakat eden sağlık meslek mensupları yetiştirilmektedir.

Sağlık Bakım Teknisyenliği bölümümüzde modern eğitim yöntemleri ve uzman öğretmenlerimizle, güncel teknolojik araç gereçlerimizle öğrencilerimize 9. sınıftan başlamak üzere ortak derslerle birlikte hemişirelik dersleri teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir.

İstihdam & İş Olanakları

Sağlık Bakım Teknisyenliği bölümümüzden mezun olan öğrencilerimiz; kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında Sağlık Bakım Teknikeri unvanı ile çalışmaktadır ayrıca; mezunlarımız Yüksek Öğrenim Programlarına Sınavsız Geçiş hakkından yararlanarak yüksek öğrenimlerine devam edebilirler.

Mezunlar; Sağlık Bakanlığına bağlı kamu ve özel yataklı / yataksız sağlık kurum ve kuruluşları,

Başbakanlık Sosyal Yardım ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı yataklı/ yataksız sağlık kurum ve kuruluşları,

Yükseköğretime bağlı yataklı / yataksız sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışabilmektedir.

Diğer Bölümlerimiz

Ebe Yardımcılığı

Ebe Yardımcılığı

Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Ebe Yardımcılığı Bölümü'nde eğitimlerini başarıyla tamamlamış öğrencilerimizin alanları ile ilgili rahatlıkla iş bulabilmektedirler.

Hemşire Yardımcılığı

Hemşire Yardımcılığı

Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Hemşire Yardımcılığı Bölümü'nde eğitimlerini başarıyla tamamlamış öğrencilerimizin alanları ile ilgili rahatlıkla iş bulabilmektedirler

Devlet Teşvikli 

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında, özel sağlık meslek liselerinde öğrenim görecek öğrenciler için eğitim ve öğretim desteği sağlamaktadır.

Bizimle İletişime Geçin

Bölümlerimiz ve kayıt hakkında detaylı bilgi alın.

Adres

Maltepe Mh. Şahin Tepesi, Adapazarı, Sakarya

İletişim

E: saglik@sahinasml.com 
T: 0264 222 16 00
C: 0507 819 93 01

Bölümlerimiz

Hemşire Yardımcılığı
Ebe Yardımcılığı
Sağlık Bakım Teknikerliği